Göz Çevresine Dikkat!

22.1.15

Göz çevresi kalıbı eminim ki sıkça karşınıza çıkıyordur. Göz çevresi kremleri, maskeleri… Ben çok önemsemezdim. Daha doğrusu cildime nasıl özen gösteriyorsam göz çevreme de öyle özen gösterirdim. Hiçbir farkı yoktu benim gözümde. 
Ne zaman ki göz çevremde minik minik yağ bezeleri oluşmaya başladı; ben o zaman bir araştırma yapmaya ve göz çevremi önemsemeye başladım. Meğer göz çevremiz cildimizin diğer bölümlerine göre çok daha hassas ve ince bir yapıya sahipmiş. Yüzümüze uyguladığımız kremler oralara temas etmemeliymiş.
Şimdiler de yeni yüz nemlendiricimin yanına artık bir de göz çevresi nemlendiricisi aldım. Ama bu hassas nemlendiricinin bir kırışıklık karşıtı vs bir özelliği yok. Bu tarz kremleri hiç sevmemişimdir. Yaşım gereği olsa gerek hem abartı hemde gereksiz olduğunu düşünüyorum. Benim aldığım krem ise; sadece göz çevresine özel, çok daha az içerikli hafif bir yapıya sahip.Sizde bu hassasiyette oldukça sade içerikli bir krem alabilirsiniz. Bunun yanı sıra birde göz makyajımı silerken kesinlikle sert hareketlerle ya da ileri geri hareketlerle silmiyorum. Çok daha hafif ve tek yönlü bir yöntemle göz makyajımı çıkarmaya çalışıyorum “artık” (:


Benzer Yazılar

0 yorum